ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -

ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ


Небезпека рибальства під проводами повітряних ліній 110 - 0,4 кВ

Захист і збереження життя кожної людини здебільшого залежить від знання та дотримання правил поведінки поблизу джерел підвищеної небезпеки. Сучасний світ неможливо уявити без електроенергії, яка стала незамінним помічником у щоденних справах, з іншого боку, вона може нести смертельну загрозу.

ПрАТ «Волиньобленерго» попереджає про небезпеку рибальства під проводами повітряних ліній 110 - 0,4 кВ та закликає дотримуватися правил техніки безпеки!

Насамперед, при виборі місця риболовлі особливу увагу необхідно звертати на наявність поряд електричних мереж. Рибалити треба на безпечній відстані від повітряних ліній та трансформаторних підстанцій 110 - 0,4 кВ.

Суворо забороняється наближатися на недопустиму відстань або торкатися до проводів повітряних ліній електропередач вудкою чи іншими предметами. Охоронна зона повітряних ліній напругою 0,4 кВ складає 2 м від крайнього проводу при невідхиленому положенні; 6, 10 кВ – 10 м; 35 кВ - 15 м; 110 кВ - 20 м.

Недотримання цих правил призводить до тяжких електротравм та навіть смертельних випадків. Зокрема, в першій декаді серпня у с. Великий Обзир Камінь-Каширського району через власну необережність двоє рибалок отримали опіки внаслідок ураження електричним струмом. Потерпілі були госпіталізовані у важкому стані.

Закликаємо усіх жителів та гостей Волинської області дотримуватися правил техніки безпеки під час рибальства, а саме:

- категорично забороняється рибалити в охоронних зонах повітряних ліній електропередач 110 – 0,4 кВ і безпосередньо під ними, адже це смертельно небезпечно;

- під час пішого проходження під проводами повітряних ліній електропередач 110 – 0,4 кВ суворо забороняється піднімати вудилища, а також нести їх на плечі з метою уникнення наближення і випадкового дотику до проводів;

- рибалити під час грози категорично заборонено, при наближенні грози треба негайно покинути територію біля водойми і відійти на безпечну відстань від берегової лінії.

Варто пам'ятати, що рибальська вудка - це провідник електричного струму. Необов'язково торкатися нею до струмоведучих частин, щоб отримати електричний удар. Завдяки високій різниці потенціалів електричний струм може «пробити» повітряний проміжок довжиною від декількох десятків сантиметрів до декількох метрів. Особливо небезпечно використовувати вуглепластикові вудилища.

На риболовлі потрібно бути уважними, а також обов'язково дотримуватись вимог плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"