ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -

ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ


Сім'я Денисовців: «І роботу, і хобі ділимо на двох»

У родині директора Луцької районної філії Віктора Денисовця та його дружини Катерини, яка є юрисконсультом ПрАТ «Волиньобленерго», направду важко відстежити, хто кого першим надихнув на творчість. Вони обоє, незважаючи на зовсім не художнього спрямування професії, мають спільне захоплення — вишивання.

«Вперше вишив мамі подарунок до 8 Березня ще у дитячому садку, в старшій групі. Може, він і досі вдома є, треба пошукати. Вона навряд чи такому сюрпризу здивувалася, адже сама навчила мене цій справі. Я наймолодший у сім'ї, часто з нею вдома двоє лишалися. Старші брати-сестри на навчанні, а ми обоє у хаті. Спочатку дивився, як вона це робить, а потім вирішив спробувати», – Віктор вже достеменно і не згадає, як саме починалося його хобі. Ровесники знали про вміння товариша, але ніколи не жартували з такого не зовсім чоловічого заняття. А згодом майстерність хлопця стала у нагоді: коли заміж виходила старша сестра, саме він вишив їй рушник. З того часу майстерно вправляється у різних техніках: гладь, хрестиком, «вісімками». Не пробував працювати тільки з бісером. Каже, це надто просто, бо все тут передбачувано і готово заздалегідь.

Тепер роботи майстра прикрашають не тільки батьківську хату у селі Світязь Шацького району, а й їхню з дружиною оселю у Луцьку. Від тематичних циклів важко відвести очі, настільки вдало підібрана і їх тематика, і кольори. Та найбільше вражає робота з вишитим портретом їхньої родини. Його створенню передувала клопітка робота дружини Катерини. На спеціальній комп'ютерній програмі зі звичайного фото їй «намалювали» схему і залишилося дібрати кольори. На це дівчина витратила майже два місяці, але результат вартий таких зусиль. Картина тепер немов жива і навіть найдрібніші риси лиця і батьків, і сина Тимофія видаються напрочуд реалістичними. Ще б пак: усю цю красу передають більше шістдесяти тисяч хрестиків, понад шістдесят кольорів! Щоправда, поки вдалося все це вишити, родина збільшилася на крихітне сонечко Софійку. Тож Денисовці жартують, що вже пора розпочинати нову картину.

Тисячі крихітних хрестиків, неймовірна палітра напівтонів і тіней – не віриться, що така витончена справа під силу чоловіку з неймовірною зайнятістю та відповідальністю. Віктор уже 10 років очолює Луцьку районну філію, до того був майстром, а згодом – начальником Шацького району електричних мереж, начальником енергоінспекції «Волиньобленерго». Та після робочого дня завжди намагається знаходити вільний час для вишивання. Каже, така робота заспокоює і врівноважує. Та от тільки з кожним роком викроїти вільну хвилину все важче і важче, підростають діти і вони вимагають все більшої уваги. А нещодавно священик одного із волинських храмів, довідавшися про талант чоловіка і побачивши його роботи, запропонував вишити для храму ікону. Тож тепер вечорами голові сімейства точно не доведеться сумувати!

Татів і мамин нахил до творчості передався і найменшим Денисовцям. Усе аналогічно тому, як колись Віктор перейняв від своєї мами талант до вишивання. 7-річний Тимофій відвідує художню студію і вже має чималий творчий доробок. Таке захоплення вдало поєднує із «чоловічими» справами: капоейрою, плаванням та шахами. А от роль півторарічної Софійки у сімейній творчій майстерні зводиться поки до одного: не внести хаосу у порядок з нитками.

Мама Катерина, яка працює юрисконсультом у «Волиньобленерго», а зараз перебуває у декретній відпустці, встигає і в тандемі з Віктором працювати, і ще й своє хобі не покидати. Вже кілька років вона виготовляє унікальні ляльки тільди і майструє тематичний декор до різних свят. Її роботи вже прикрашають інтер'єр багатьох закладів обласного центру, їх залюбки замовляють на подарунки. А ще вона уміла квітникарка і з весни до пізньої осені їх подвір'я потопає у пахощах та неймовірних кольорах улюблених дівчиною троянд. Віктор «по-денисовецьки» дружно підхопив і садово-квітково-городню ініціативу дружини: біля батьківського обійстя у Світязі висадив цілу плантацію цілющої волинської лохини. Господарі сподіваються на непоганий урожай, якого вистачить, аби пригостити усіх гостей цієї творчої родини.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"