ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -

ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ


Обіцянка – цяцянка: чи розв'яжуть боргову проблему «Луцькводоканалу»?

«Луцьк може залишитися без води»,  «Ні «Луцькводоканал», ні влада міста не роблять реальних кроків для вирішення проблеми боргу», «Лучани залишаться без води: «Луцькводоканал» поетапно відключатимуть від електропостачання»,  «Луцькводоканал» визнав заборгованість перед «Волиньобленерго»,  «Борги «Луцькводоканалу» ростуть» – такими кричущими для лучан заголовками рясніли шпальти волинських ЗМІ упродовж минулого тижня.  Гучний борговий конфлікт між підприємствами  назрівав протягом 2018 року.  Причина – КП «Луцькводоканал» систематично недоплачує виставлені рахунки за електроенергію.

Містян хвилювало украй важливе питання – чи буде Луцьк із водою, чи енергетики таки відключать електропостачання, як уникнути цього... Натомість посадові особи Луцької міської ради публічно заспокоювали, що тривають переговори, хоча у «Волиньобленерго» про ці переговори дізнавалися у засобах масової інформації – із скупих коментарів функціонерів Луцькради та керівників «Луцькводоканалу».

Вимогу щодо погашення боргу «Волиньобленерго» опубліковало 1 жовтня. (Усю хронологію публікацій та заяв «Волиньобленерго» наведено тут). Неодноразові звернення до керівництва Луцька, водоканалу, зрештою до самих лучан, на жаль, змушували «Волиньобленерго» замість очікуваного діалогу вести монолог…  Питання із справедливим відключенням електропостачання уперто не розв'язували. Лише за місяць, 30 жовтня, відбулася одна-єдина зустріч генерального директора «Волиньобленерго» із заступником міського голови. У підсумку енергетики отримали обіцянку щодо виділення «Луцькводоканалу» фінансової допомоги з міського бюджету для часткового погашення піврічного боргу. Проте на черговій сесії Луцькради далі розмов справа не пішла. До сьогодні немає й конструктивної позиції керівництва «Луцькводоканалу» та виконкому міської ради щодо шляхів розв'язання цього проблемного питання.

Тиждень, що минув від зустрічі, показав неспроможність «Луцькводоканалу» оплачувати не лише борги, а й поточне використання електроенергії. Адміністрація водоканалу та міської ради не має бажання розібратися у причинах утворення заборгованості: не демонструють  кардинальних рішень щодо збалансування витрат і доходів підприємства. Ухвалення рішення про бюджетну допомогу «Луцькводоканалу» залишається малоймовірним. Стало зрозуміло – після обіцянки щодо виділення коштів для погашення заборгованості не буде конкретних дій виконкому для її реалізації.

Попри неодноразово продекларовану й підтверджену готовність ПрАТ «Волиньобленерго» до переговорів та компромісу, мусимо констатувати – іншого виходу, крім як глибокого обмеження відпуску електроенергії КП «Луцькводоканал» відповідно до офіційного попередження, в енергетиків немає.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"