ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -

ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИЯкщо тепло, комфортно та економно – тоді електроопалення!

З початком опалювального сезону волинянам починають приходити кругленькі суми у рахунках за газ, тому заощадливі споживачі все частіше звертаються у ПрАТ «Волиньобленерго», щоб опалювати будинок (окрім квартир) електрикою. Економія коштів уже з першого дня! А головна умова успішного отримання тарифу на встановлення електроопалення – це пройти установлену процедуру.

Важливо, що на законодавчому рівні взаємини між побутовим споживачем та електропостачальником регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, Постановою НКРЕКП «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», законом України «Про архітектурну діяльність», Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів, Настановою з улаштування та використання систем електроопалення об'єктів житлового та громадського призначення.

У разі, коли потужність установленого обладнання, відповідно до опалювальної площі, буде більшою, як дозволена потужність (вона зазначена у договорі про користування електричною енергією), тоді потрібно звернутися до відповідної філії ПрАТ «Волиньобленерго» і збільшити дозволену до використання потужність.

Другою умовою економії є встановлення диференційованого приладу обліку електроенергії:

За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

Період часу

Тривалість періоду, годин

Тарифні коефіцієнти

Нічний 
( 23.00–7.00)

8

0,5

Інші години доби
( 7.00–23.00)

16

Повний тариф

За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

Період часу

Тривалість періоду, годин

Тарифні коефіцієнти

Максимального навантаження енергосистеми
(8.00-11.00; 20.00-22.00)

5

1,5

Напівпіковий
(7.00 –8.00; 11.00-20.00; 22.00-23.00)

11

Повний тариф

Нічний (23.00-7.00)

8

0,4

Перехід на електроопалення складається з кількох етапів. Для початку споживач має знайти організацію, де йому розроблять проект на встановлення електроопалювальних установок і погодити його у ПрАТ «Волиньобленерго». Після цього встановити в будинку стаціонарні електроопалювальні установки відповідно до погодженого проекту. Наголосимо, що в жодному разі не варто використовувати сумнівної якості та невідомого походження електронагрівальні пристрої (електрокотли, електричні теплогенератори, електропечі та інші). Рекомендуємо встановлювати обладнання тільки заводського зразка згідно з технічними рекомендаціями. Підтвердженням встановлення електрообладнання для опалення є документи про уведення в експлуатацію відповідних установок. Після цього потрібно заповнити та занести заяву  (завантажити тут) з повним переліком документів (завантажити тут) у Центр обслуговування клієнтів (Луцьк та Луцький район) або у філію, яка обслуговує.

Після перевірки документів у «Волиньоблененерго» скеровують спеціаліста для безплатного обстеження. Якщо не буде виявлено зауважень – зі споживачем укладуть додаткову угоду. За умови подачі всіх документів, згідно з переліком, укладення додаткової угоди займе до 10 днів.

Якщо електроопалювальні установки встановлено з порушенням або є зауваження до документів, споживачу направлять лист-відмову, де будуть записані всі недопрацювання. Після усунення всіх зауважень споживачеві потрібно знову заповнити та занести заяву і всі документи у «Волиньобленерго» для повторного обстеження.

Щодо встановлення електроопалення для окремих квартир багатоквартирних будинків, то згідно із вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», технічні умови видаються на інженерне забезпечення об'єкта будівництва – багатоквартирного житлового будинку, а не окремої квартири. Тож у разі наміру встановити елетроопалювальну установку в окремій квартирі, що призведе до збільшення величини потужності, технічні умови потрібно розробляти на об'єкт архітектури в цілому. Оскільки об'єкт архітектури (будинок в цілому) свого часу проектувався під централізоване теплопостачання (або газопостачання), тому для переходу окремої квартири на електроопалення потрібно розробляти проект на цілий будинок – об'єкт архітектури.

Об'єктами архітектури є будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їхні комплекси, об'єкти декоративного мистецтва, території (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів.

Отже, тариф на електрообладнання для об'єктів архітектури електропостачальник може застосовувати відповідно до проектних рішень.

Додаткову інформацію щодо встановлення електроопалення можна отримати в Центрі обслуговування клієнтів (м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 16-А, (0332)-78-05-05) або в спеціаліста філії, яка вас обслуговує.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"