Інженери «ДТЕК мережі» вивчали досвід волинських енергетиків

20.02.2020

У ПрАТ «Волиньобленерго» відбулася робоча зустріч працівників технічного напрямку ТзОВ «ДТЕК Мережі» та «Волиньобленерго», на якій обговорили практичний досвід компенсації реактивної енергії.

«Волиньобленерго» активно модернізує свої мережі, роблячи їх більш ефективними.  Для підвищення якості електроенергії та економічності роботи підстанції товариства обладнують конденсаторами для компенсації перетоків реактивної енергії на напрузі 0,4 кВ. До слова, на сьогодні лише два оператори системи розподілу використовують такий метод. Саме цей практичний досвід і зацікавив колег з ДТЕК.

 Під час робочої зустрічі волинські енергетики розповіли про свої напрацювання щодо методики розрахунку компенсації реактивної енергії, обґрунтували її економічну доцільність. Задля вивчення перспективної технології колеги із «ДТЕК Мережі», «ДТЕК Дніпровські мережі», «ДТЕК Київські мережі», «ДТЕК Донецькі електромережі», «Київобленерго», «Одесаобленерго» побували на енергетичних об’єктах «Волиньобленерго» для пізнавання практичного досвіду. Варто зауважити, що українські колеги не вперше приїжджають до волинян вивчати такі напрацювання. Також  у товаристві ознайомили колег із диспетчерським управлінням мережами, влаштували екскурсію у щойно відкритому Центрі обслуговування клієнтів ПрАТ «Волиньобленерго», обмінялися інформацією щодо напрямків подальшого розвитку електромереж. Окрім того, гості побували у замку Любарта, у знаному далеко за межами Луцька будинку заслуженого скульптора Миколи Голованя.   

У ПрАТ «Волиньобленерго» упевнені, що результати візиту із обміну досвіду впровадження компенсації реактивної потужності та знайомство із практикою її реалізації стане корисним напрацюванням для обох компаній. 

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"