"Зелений" тариф для приватних домогосподарств

Загальна інформація про «зелений» тариф

«Зеленим» називається тариф, при якому держава проводить закупівлю електроенергії за підвищеною ціною у приватних осіб і організацій, які застосовують альтернативні джерела енергії. Головною перевагою «зеленого» тарифу для приватних осіб є спрощена система його отримання. Побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, величина встановленої потужності якої не має перевищувати 30 кВт і не має бути більшою потужності, дозволеної до споживання за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії.

Купівля електропостачальником універсальної послуги у побутового споживача, виробленої генеруючими установками приватного домогосподарства електричної енергії, за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії такими приватними домогосподарствами, здійснюється на підставі укладеного між ними договору про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом.

Вартість «зеленого тарифу» встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Дія програми «зеленого» тарифу розрахована до 2030 року.

Законодавчі акти, що регулюють взаємовідносини пов'язані з продажем та обліком електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання та/або з енергії вітру об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, та розрахунками за неї:
Закон України "Про альтернативні джерела енергії"
Правила роздрібного ринку електричної енергії

Щоб оформити «зелений» тариф для приватних домогосподарств, потрібно:
1. Встановити генеруючу установку.

Встановлення елементів електричного обладнання генеруючої установки (генеруючих установок) приватного домогосподарства здійснюється побутовим споживачем відповідно до рекомендацій заводів-виробників цього обладнання, визначених у технічній документації (паспортах електричного обладнання) та з дотриманням Правил улаштування електроустановок (далі - ПУЕ).

2. Письмово повідомити оператора системи розподілу (ПрАТ «Волиньобленерго») про готовність генеруючої установки Заявою про улаштування вузла обліку генеруючої установки приватного домогосподарства, що виробляє електричну енергію з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру (Додаток 1).

Разом із Заявою Споживач надає:
— Однолінійну схему підключення генеруючої установки приватного домогосподарства з використанням певного типу інвертора, заповнену в двох примірниках , де обов'язково зазначити фактично встановлені елементи устаткування, їх номінальну потужність та місце встановлення.  (Додаток 2);

— Технічну документацію (копія паспорта електричного обладнання, сертифікат відповідності – в разі використання іноземного обладнання) на встановлене інверторне устаткування;
— Копію документу, яким визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);
— Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера картки платника податків;
— Копії паспорта.

За результатами розгляду Заяви та у разі відсутності зауважень, ПрАТ «Волиньобленерго» надає побутовому споживачу рахунок для оплати послуг з улаштування вузла обліку електричної енергії.

3. Після оплати послуг з улаштування вузла обліку ПрАТ «Волиньобленерго» облаштовує чи виконує реконструкцію вузла обліку та вносить відповідні зміни до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії між ПрАТ «Волиньобленерго» та Споживачем.

У разі повідомлення побутовим споживачем про технічне переоснащення генеруючих установок, встановлених у приватному домогосподарстві, до яких повинні застосовуватись різні коефіцієнти "зеленого" тарифу, на такому об'єкті має бути забезпечений окремий комерційний облік виробленої електричної енергії за кожною установкою, для якої застосовується окремий коефіцієнт "зеленого" тарифу, та окремий комерційний облік електричної енергії, що споживається приватним домогосподарством.

Продаж електричної енергії, виробленої генеруючою установкою (генеруючими установками) приватного домогосподарства, без засобів обліку не допускається.

4. Споживачу необхідно звернутися до електропостачальника ТОВ «ВЕЗ», з метою укладання договору про купівлю - продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом.

 Додаток 1 - Заява про улаштування вузла обліку генеруючої установки приватного домогосподарства, що виробляє електричну енергію з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру.

 Додаток 2 - Однолінійна схема підключення генеруючої установки приватного домогосподарства.

 

Кількість приватних домогосподарств, що встановили генеруючі установки та отримали «зелений» тариф станом на 01.10.2020р.

За 9 місяців 2020 року загальна кількість приватних домогосподарств, що встановили генеруючі установки та отримали «зелений» тариф, збільшилась на 18% (+127 домогосподарств) та на кінець вересня 2020 року склала 694 домогосподарств. Станом на 01.10.2020 року загальна потужність сонячних електростанцій приватних домогосподарств склала 19 МВт.

Отримати консультації та роз'яснення Ви можете у:
•    кол-центрі ПрАТ «Волиньобленерго» — 0-800-21-01-31 (цілодобово, дзвінки безкоштовні);
•    Центрі обслуговування клієнтів ПрАТ «Волиньобленерго»:
(0332) 78-05-27 (Стаціонарний),
+38 067 820 35 04 (Київстар).