Закупівлі послуги з розподілу електричної енергії за державні кошти

Законом України «Про публічні закупівлі» визначено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад. Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, у разі, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, потрібно дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.

Згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії», «розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії». Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб'єкти природних монополій) за тарифами, які встановлює НКРЕКП.

Відповідно до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова НКРЕКП № 1470 від 27.12.2017 року), територія провадження діяльності оператора системи розподілу визначається за місцем розташування об'єктів електроенергетики, призначених для розподілу електричної енергії, що перебувають у власності ліцензіата, і до яких приєднані електричні мережі споживачів, які живляться від мереж ліцензіата.

Постановою НКРЕКП № 1535 від 27.11.2018 року ПрАТ «Волиньобленерго»  видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Волинської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності або господарському віданні (щодо державного або комунального майна) ПрАТ «Волиньобленерго», та електричних мереж інших власників, які приєднані до мереж ліцензіата (з якими укладені відповідні договори згідно з законодавством).

Таким чином на території Волинської області ПрАТ «Волиньобленерго» є єдиним можливим учасником для проведення переговорної процедури закупівлі послуг з розподілу електричної енергії (код ДК 021:2015: 65300000-6 Розподіл електричної енергії), а також послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії (код ДК 021:2015: 65320000-2 Експлуатація електричних установок).

Однак, відповідно до пункту 3–7 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі», Кабінет Міністрів України постановив затвердити особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

Цією Постановою скасовано переговорну процедуру закупівлі послуг із розподілу електричної енергії, а також змінено вартісні пороги для проведення процедури закупівлі:

Вартісні пороги для проведення процедури закупівлі

Очікувана вартість закупівлі на 2023 рік визначається з огляду на очікуваний обсяг споживання електричної енергії, узгодженого також з обраним постачальником електричної енергії, на 2023 рік та тарифу на розподіл електричної енергії.

Послуги з розподілу електричної енергії надають за тарифами, які встановлює НКРЕКП. Ціна за одиницю послуги може змінюватися у зв'язку із змінами складових витрат, які впливають на її формування. Відповідно до проекту Постанови НКРЕКП «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії ПРАТ «Волиньобленерго» із застосуванням стимулюючого регулювання, тариф на послуги з розподілу електричної енергії ПрАТ «Волиньобленерго» для 2 класу напруги очікується на рівні 1,95 грн за 1 кВтгод (у тому числі ПДВ).

Таким чином початок проведення процедури закупівлі послуг із розподілу електричної енергії на 2023 рік  має визначатися замовником з урахуванням дати затвердження тарифу на розподіл електричної енергії на 2023 рік, необхідної для визначення очікуваної вартості закупівлі.

Для проведення процедури закупівлі послуг із розподілу електричної енергії, а також послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії,  а також у разі виникнення додаткових запитань просимо звертатися у відділ забезпечення взаємодії з учасниками ринку електричної енергії ПрАТ «Волиньобленерго» за адресою: м. Луцьк, вул. Єршова, 4, каб. 206. Телефони для довідок (0332) 28-35-12, ел. пошта [email protected].

У разі, якщо вартість предмета закупівлі не перевищує 100 тис. грн, укладається прямий договір закупівлі послуг з розподілу електричної енергії, а також послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії (із зазначенням ціни договору на 2023 рік) з місцевою філією ПрАТ «Волиньобленерго».

 Пакет документів, що регулюють діяльність ПрАТ «Волиньобленерго»: