Головних інженерів та працівників ЦОКу навчали рятувати людські життя

11.02.2020

У ПрАТ «Волиньобленерго» влаштували тренінг із надання першої допомоги для головних інженерів філій та працівників Центру обслуговування клієнтів.

Необхідність надання домедичної допомоги при невідкладних станах і нещасних випадках украй важливі у роботі виробничих служб. Для постраждалих правильні дії оточуючих – шанс вижити і зберегти здоров’я. Інструктори компанії FAST, яка проводить тренінги з першої допомоги та спецпідготовки у надзвичайних ситуаціях, навчали волинських енергетиків проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звісно, медики, але не завжди «швидка допомога» може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного із нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

На тренінгу з першої допомоги інструктори компанії FAST Володимир та Олена пояснили, як ухвалювати рішення, які здатні зберегти здоров'я та врятувати життя постраждалого. Енергетики на практиці відпрацьовували чіткий алгоритм дій в невідкладних ситуаціях. Засвоєні знання відразу моделювали на життєвих ситуаціях, де можна застосувати навички із надання першої допомоги. Адже згідно із дослідженнями, людина запам'ятовує 50% того, що чула та бачила, і 90% – що робила самостійно. 

Під час тренінгу енергетики навчалися, що робити, коли людина не дихає і без свідомості, у людини серцевий чи судомний напад, людина вдавилася чи у неї переохолодження, інсульт. Також навчалися надавати першу допомогу під час утоплення.  

– Щоб не розгубитися в критичній ситуації, треба знати чітку послідовність дій: як допомогти потерпілому, з чого почати реанімаційні. Тренінг став корисним навіть для тих, хто вже знає основи першої допомоги, – розповідає Наталія Кулик, начальник управління маркетингу та розподілу якості послуг.

Уміння надати першу допомога потерпілому –  не тільки запорука успішного подальшого лікування, а часто і фактором порятунку життя людини.

– Тому так важливо, аби кожен працівник умів правильно і в найкоротші терміни надати першу допомогу тим, хто її потребує, – переконаний директор із охорони праці та навколишнього середовища  Михайло Кальчик.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"