Як захиститися від інфікування

17.03.2020

У магазинах та аптеках усе складніше купити медичний антисептик для рук чи маску для обличчя. Але не треба панікувати, зробити засоби захисту можна власноруч у домашніх умовах.

Для виготовлення антисептику для рук потрібно 50 мл медичного спирту 90%, 30 мл гліцерину, 5 капель будь-якої ефірної олії (апельсинової, грейпфрутової, ванільної, м’ятної). З’єднайте всі інгредієнти, ретельно  перемішайте та налийте у пляшку. Спирт продезінфікує руки, гліцерин захистить від сухості, а ефірна олія  переб’є запах спирту.

Зробити медичну маску власноруч можна за кілька хвилин, а матеріали для їх виготовлення точно є у кожному домі.

Для марлевої маски потрібно марля (90×60 см), вата (15×15 см, товщина 1 см), ножиці. У марлю загорніть вату у три шари, верхній та нижній край акуратно підверніть. Після підрізання марлі по краях отримуємо дві пари масок.

Для бинтової маски потрібно бинт (7м х 14 см),  вата (14×14 см, товщина 1 см), ножиці. До відрізка 60 см бинта загорніть вату у чотири шари, краї підверніть. Залишки бинта знадобляться для зав’язок: розріжте уздовж 80 см бинта і заверніть трубочкою, а потім протягніть їх у нижній та верхній частинах маски.

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, у яких випадках слід носити маску:

• здоровим людям носити маску слід, тільки якщо вони надають допомогу людині з підозрою на інфекцію 2019 nCoV.

• якщо ви кашляєте або чхаєте, слід носите маску.

• маски є ефективним засобом тільки в комбінації з регулярною обробкою рук спиртовмісним антисептиком або водою з милом.

Нагадуємо, у ПрАТ «Волиньобленерго» тимчасово обмежили доступ для відвідувачів філій, управління та Центру обслуговування клієнтів.
Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"