«Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»

28.04.2020

Міжнародна організація праці, визнаючи масштабний виклик, пов’язаний з пандемією COVID-19 у світі, змінила девіз Всесвітнього Дня охорони праці- 2020. Цьогоріч в Україні відзначають День охорони праці під гаслом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

Перед українським суспільством постав безпрецентентний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль. Перші випадки захворювання було зафіксовано в Китаї у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020-го Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію. Того ж дня постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 21 в Україні було запроваджено карантинні заходи. Відразу ж у  ПрАТ «Волиньобленерго», аби запобігти масовим скупченням людей, рекомендували споживачам передавати покази віддалено через онлайн-сервіси. 

Згодом уряд подовжив і посилив карантин. Щоб захистити і зберегти здооровֹя клієнтів та працівників від поширення COVID-19, у «Волиньобленерго» стали обслуговувати споживачів в умовах дистанційної комунікації.

Постали нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. Так, у «Волиньобленерго» запровадили низку карантинних заходів: посилено дотримуються санітарної безпеки, усіх працівників забезпечили засобами для дезінфекції рук та поверхонь, відкоригували режим роботи компанії, обмежили доступ відвідувачів, дозволили дистанційну роботу окремих служб, забезпечили працівників засобами індивідуального захисту, організували перевезення.
На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я усіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.

Окрім того, уже стартував сезон відпочинку на природі. У «Волиньобленерго»  нагадують і застерігають – не варто забувати про правила безпечної поведінки поблизу ліній електропередачі та енергооб’єктів.

Енергетики наголошують про недопустимість спалювання сухої трави в охоронних зонах ліній електропередач та поблизу трансформаторних підстанцій. Потрібно усвідомити, що від громадянської поміркованості та екологічної свідомості залежить безпека держави загалом.
Наразі у «Волиньобленерго» розроблений план дій при виявленні ймовірних випадків інфікування працівників вірусом SARS Cov-2. 

Довідково. Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників. Його уперше влаштували американські та канадські робітники 1989 року в пам'ять про працівників, які загинули чи отримали травми на виробництві.
В Україні цей день має назву День охорони праці. Щорічно його відзначають 28 квітня згідно з Указом Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"