Що потрібно знати, аби жнива були безпечними

22.07.2020

Під час жнив прагнення аграріїв зібрати врожай в найкоротші терміни, часто в умовах нестійких погодних умов, при недостатній кількості прибиральної техніки, значної її зношеності і низької надійності спонукає керівників господарств, спеціалістів і безпосередніх виконавців робіт нехтувати вимогами охорони праці та протипожежної безпеки, що часто призводить до сумних наслідків. У ПрАТ «Волиньобленерого»  застерігають керівників сільськогосподарських підприємств – потрібно неухильно дотримуватися головних правил безпеки та поводження в охоронних зонах електричних мереж, щоб уникнути пожеж та нещасних випадків від ураження електричним струмом.

Задля недопущення пожеж на хлібних масивах, у «Волиньобленерго» наголошують – косіння і збір зернових культур під лініями електропередач провести у першу чергу. Просимо звернути особливу увагу на роботу і проїзд високогабаритних машин в охоронній зоні і безпосередньо під проводами ліній електропередач. Хоча найменша відстань від проводів до землі складає 6 м, слід пам'ятати, що за наявної напруги і наближення на недопустиму  відстань до проводу (ближче ніж на 1,5 м)  струм проходить навіть через повітря,  що спричинить ураження людей, займання сільськогосподарської техніки, соломи.  

У полі косити можна тільки паралельно до ліній електропередач, заборонено косити впоперек. Також заборонено складати сіно та солому під проводами та в охоронних зонах ліній електропередач.

Охоронні зони ліній електропередачі – це межі, які встановлені залежно від класу напруги лінії на відстані від крайніх проводів: до 1 кВ –  2 метри, до 20 кВ – 10 метрів,35 кВ – 15 метрів, 110 кВ – 20 метрів по обидва боки від лінії.
Якщо пожежа усе ж виникла – не панікуйте. Телефонуйте на номер 101  і пам'ятайте, гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи вогонь гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами.

У разі попадання людини під напругу, потрібно вжити заходів для недопущення наближення сторонніх осіб до потерпілого на відстань 8 м та зателефонувати в «швидку» та повідомити про ситуацію у кол-центр ПрАТ «Волиньобленерго» на безплатний, цілодобовий номер 0-800-21-01-31.
Звертаємося до усіх, хто працює у полях – будьте відповідальними, дотримуйтеся правил безпеки. Бажаємо аграріям гарної погоди та високих врожаїв!

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"