Куди потрапили батарейки, які зібрали у «Волиньобленерго»

26.11.2020
За результатами екологічного проекту «Коробочки» 12 кілограмів використаних батарейок, які зібрала команда ПрАТ «Волиньобленерго», перероблять на спеціальному заводі в Європі.

В Україні немає підприємств, які б займалися переробкою та утилізацією батарейок.  Ініціатор екологічної програми «Коробочка» громадська організація «Батарейки, здавайтеся»  першою в нашій країні дістала дозвіл на переробку небезпечних відходів на спеціальному заводі у Європі. 12 кг «волиньобленергівських» використаних батарейок упакували та відправили на завод GreenWEEE в Румунії.

Частка батарейок у побутовому смітті, здавалося би, незначна, проти вони є джерелом половини токсичних відходів, які утворюються в побутовому смітті. Наприклад, перша коробка батарейок, які зібрали у «Волиньобленерго», врятують від безповоротного забруднення токсичними речовинами землю площею близько одного футбольного поля. Адже у процесі розкладання захисної залізної оболонки солі важких металів потрапляють у ґрунт, а після цього – у продукти харчування або ж у воду, яку ми п'ємо. Ці високотоксичні елементи накопичуються у тілі і призводять до різноманітних захворювань.

Пам’ятайте – у жодному разі не можна викидати використані батарейки у звичайний сміттєвий бак! У «Волиньобленерго» і надалі підтримують екологічну ініціативу. Тож якщо ви маєте питання, пов’язані з наданням послуг із розподілу електроенергії, завітайте у Центр обслуговування клієнтів у Луцьку на вулиці Єршова, 4.  

Робімо разом екологічно безпечною Волинь!  

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"