Змінюються умови надання універсальної послуги

11.12.2020

З 1 січня 2021 року право на отримання універсальної послуги матимуть лише побутові споживачі (населення) та малі непобутові споживачі з договірною потужністю до 50 кВт (включно).

Споживачі, які раніше отримували універсальні послуги і мають дозволену потужність понад 50 кВт, повинні пройти процедуру зміни електропостачальника за вільними цінами. Бюджетні установи або організації з договірною потужністю до 50 кВт (включно) можуть продовжувати отримувати електроенергію від постачальника універсальних послуг.

У разі не обрання споживачем до 31 грудня 2020 року електропостачальника за вільними цінами, постачання електричної енергії на його об’єкти здійснюватиметься на підставі договірних відносин з постачальником «останньої надії» протягом періоду, що не перевищує 90 днів від дати припинення строкового права на універсальну послугу, встановленої Законом України «Про ринок електричної енергії». Після закінчення строку 90 днів надання послуги з розподілу електричної енергії таким споживачам буде припинено.

Додатково зазначимо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг надає пояснення та наголошує на необхідності термінового проведення бюджетними організаціями процедур закупівлі для укладення договору про постачання електричної енергії https://nerc.gov.ua/?news=10745.

Нагадаємо, відповідно до положень пункту 13 розділу XVII Закону України «Про ринок електричної енергії», тимчасово з 1 січня 2019 року до 31 грудня 2020 року включно універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт.

У зазначений період на бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього закону.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"