Електроприлади і діти: як діяти батькам

13.01.2021

Безперечно, дітям дуже цікаво з’ясувати, як працюють різні електроприлади. Дітвора дуже допитлива, вона любить вчитися, торкаючись до всього, що може. Проте у дітей немає відчуття страху і відчуття небезпеки.

Пізнання в грі
Основний вид діяльності дитини – це гра. Тобто в ігровій формі буде простіше розповісти і пояснити малюкові, що і як працює та куди йому лізти не варто.

У якому віці варто починати навчати техніки безпеки?
Однозначної відповіді тут немає, усе залежить від дитини і вашого спілкування з нею.
Але рано не буде в будь-якому віці, як, власне, і пізно. Тільки дитина досягла того віку, коли вона може сприймати і розуміти інформацію, тоді й треба проводити бесіди щодо електробезпеки.

Як розповідати про електрику дітям?
Покажіть дитині, що електрика є всюди: і всередині приміщення, і на вулиці теж. Що більше дитина поєднуватиме навколишній світ із сказаними словами, то більше інформації вона засвоїть.
Пройдіться по дому, покажіть електричні розетки і проводи,  поясніть, яким чином електрика може бути небезпечною. Також і на вулиці можна розповісти про лінії електропередач. Дітям будуть цікаві та пізнавальні такі екскурсії.

Використовуємо побутові прилади правильно
Дорослим слід пояснити дітям, що електричні прилади можуть перегріватися при використанні і стати причиною пожежі, якщо поруч з ними є речі, які легко займаються. Тому – жодних шкарпеток на обігрівачі або паперових серветок на тостері!
Ще одна серйозна небезпека – коротке замикання. Тримайте електроприлади якнайдалі від води. Якщо дорослі просять дитину наповнити чайник – поясніть, що робити це потрібно, вимкнувши прилад з мережі.
Навчіть дітей правильно діставати вилку з розетки: однією рукою тягти вилку за корпус, іншою – притримувати розетку. Дитина не має торкатися металевої частини вилки або тягнути її за провід.

Коли щось пішло не так
Ми звикли щодня використовувати найрізноманітніші електроприлади. Однак наші побутові «помічники» можуть перетворитися на джерело небезпеки.
Батькам варто пояснити дітям: якщо електроприлади димлять, перегріваються, іскрять, пахнуть смаленим або не працюють при увімкненні – це дуже погано. У такому разі слід висмикнути вилку з розетки.

Не думайте, що дитина збереже в пам’яті те, що їй один раз сказали. Повторюйте свої уроки електробезпеки, щоб дитина постійно пам’ятала цю інформацію. 

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"