Недопуск і крадіжки – чому «Волиньобленерго» може відключити від електропостачання

09.02.2021

Уведено розцінки на надання послуги з підключення споживача після відключення (враховані витрати на відключення та підключення) для споживачів, які заживлені з повітряних ліній.

Оператор системи розподілу ПрАТ «Волиньобленерго» має право відключити споживача у таких випадках:

недопущення працівника до лічильника, розміщеного на території споживача.

Тобто якщо споживач не допустить до свого об’єкта контролера (він обов’язково має показати посвідчення). Споживача попереджають не пізніше як за 5 робочих днів до дня відключення (розділ 11.5.8 Кодексу систем розподілу (КСР), розділ 7.5 (1) Правил роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕЕ).

Попередження про припинення розподілу електроенергії надають споживачеві окремим письмовим повідомленням. Датою отримання такого попередження вважається дата, коли його особисто вручили (що підтверджено підписом одержувача), або дата реєстрації вхідної кореспонденції, або третій календарний день від дати отримання поштовим відділенням зв’язку, в якому обслуговується одержувач;

у разі самовільного підключення до електроустановок або інших порушень Правил роздрібного ринку електричної енергії.

Тобто якщо виявлено факт втручання в роботу вузлів обліку, засобів вимірювальної техніки (лічильників), споживання електроенергії поза обліком, самовільного підключення або інших ознак розкрадання електричної енергії, компанія має право без попередження відключити споживача після складання акта про порушення.

Відновлення електропостачання відбувається після відшкодування споживачем завданих збитків та оплати обсягів неврахованої електроенергії (розділ 7.12 ПРРЕЕ, розділ 11.5.23 КСР).

Нагадуємо, з 1 січня 2019 року відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» ПрАТ «Волиньобленерго» як оператор системи розподілу зобов’язане виконувати заявки всіх постачальників про припинення та відновлення розподілу електричної енергії споживачам (розділ 11.5.2 КСР) і не має з’ясовувати в електропостачальників причини таких рішень (розділ 7.5.2 ПРРЕЕ).

Як відновити електропостачання?

Електроживлення електроустановок споживача, відключених з вини споживача, оператор системи розподілу відновлює протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості після усунення споживачем допущених порушень.

Споживач має відшкодувати витрати. Зокрема вартість виконання робіт із підключення та/або відключення електроустановок однофазного вводу (побутовим особам) на опорі ПЛ-0,4 кВ з підйомом на опору за допомогою лазі складає 1 068,50 грн, виконання робіт трифазного вводу – 1 260,20 грн.

Також відновлення електроживлення електроустановки, яка була відключена за заявою її власника, здійснюється за заявою власника цієї електроустановки протягом 5 робочих днів після оплати власником послуги з підключення.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"