За які фокуси з електролічильником штрафують

23.03.2021

Впливаєте на електролічильник випромінювачем, магнітом або взагалі підключаєтеся до мережі поза ним? Це не допоможе зекономите, а навпаки – призведе до чималих збитків.

Сучасні технології дозволяють стежити за найменшим втручанням у роботу приладу обліку. Враховуйте, енергетики виявляють порушників за допомогою спеціальних індикаторів, які мають наповнювач, що змінює форму та колір під дією магніту. Також у лічильниках вмонтовані датчики, які фіксують частотний чи радіовплив, тому приховувати чи заперечувати його стає неможливо. Тож усі способи втручання в роботу засобів обліку давно відомі енергоінспекції.

«Економія» на махінаціях часто обертається для абонента більш як півмільйонними збитками, адже штраф становіть від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів. Порушникам загрожують також виправні роботи або обмеження волі на строк до трьох років. Проте головне навіть не штрафи. Підключення поза лічильником небезпечне й може стати причиною пожежі, а використання магніту призводить до поломок техніки та перегорання всієї внутрішньобудинкової електропроводки.

Замість махінацій пропонуємо більш дієвий й законний лайфхак, який дозволить економити на електроенергії – це зонний лічильник. Його може собі встановити кожен охочий. Він допоможе заощадити більше коштів, ніж фокуси із магнітом.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"