Чому ЛЕП – об'єкти підвищеної небезпеки

16.07.2021

Пожежі під повітряними лініями електропередачі мають величезні негативні наслідки: будь-яке пошкодження загрожує не просто побутовими незручностями із відключенням електропостачання, але й здатне обернутися бідою для людей.

Для забезпечення умов експлуатації електромереж і найголовніше – для запобігання нещасним випадкам, пожежам, аваріям відводяться земельні ділянки, тобто встановлені охоронні зони.

Охоронна зона ЛЕП – це ділянки по обидва боки від лінії електропередачі. Вони охоплюють не тільки землю або воду, а й повітряну територію. Якщо напруга лінії до 1 кВ – ширина охоронної зони становить 2 м від крайніх проводів по обидва боки, 6–10 кВ – 10 м, 35 кВ – 15 м, 150 кВ – 25 м.

В охоронних зонах ЛЕП заборонено розводити вогонь, складувати солому та сіно, добрива, дрова та інші матеріали, які можуть стати причиною пожежі, розпалювати багаття і підпалювати суху траву.

Потрібно бути пильними і суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо перебуваючи в охоронних зонах ліній електропередач або близько об'єктів енергетики.

 

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"