Директор технічний розповідає, для чого відключають електроенергію і чому не можна обійтися без планових робіт

04.08.2021

Електричні мережі, як будь-який механізм, потребують ремонту. Якщо у вас є автомобіль, ви періодично проводите технічне обслуговування, ремонт, замінюєте мастило, колеса. Так і з електромережами – щоб їх утримувати в робочому стані, потрібно регулярно проводити планові роботи. Залежно від складності вони тривають від півгодини до кількох діб.

Не знеструмлено – працювати заборонено

Модернізація енергооб'єктів, усування дефектів, ремонт ліній і трансформаторів – над цим щодня працюють енергетики, щоб покращити електропостачання. На планові ремонти  цьогоріч «Волиньобленерго» скерує 205 млн грн, за які відремонтують 823 км ліній електропередачі, 475 трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ та 25 підстанцій 110/35/10 кВ. Головне завдання планових ремонтів – щоб такі «сюрпризи», як аварійні відключення, зробити мінімальними для волинян.

Щоб перевірити стан ліній електропередачі, вимикачів, трансформаторів, підстанцій, їх потрібно знеструмлювати.

– Планові відключення погоджуємо завчасно. Ми відключаємо електроенергію для того, щоб персонал міг безпечно працювати, без ризику ураження струмом виконати ремонт електроустановок, – розповідає директор технічний «Волиньобленерго» Богдан Сухнацький про обов'язкове дотримання заходів безпеки.

Дізнатися про графік планових робіт можна на сайті «Волиньобленерго», в ефірі «Українське радіо. Луцьк», в новинах місцевих ЗМІ, у Viber-спільнотах (Луцьк , Луцький район) . Такі повідомлення дозволяють клієнтам спланувати свій час, щоб максимально уникнути дискомфортних ситуацій.

У компанії розуміють, що навіть короткочасні знеструмлення – це незручності для споживачів. Але ж незручності тимчасові, а якісне електропостачання в квартири, будинки – на тривалий час.

– Зараз триває реконструкція ПС 110 кВ «Маневичі». Уже повністю замінили збірні секції шин 110 000 вольт. Незважаючи на великий об'єм роботи, перший етап модернізації підстанції, який неможливо було провести без відключень, ми завершили в дуже стислі терміни, щоб споживачі якнайменше відчували незручності. Наступні етапи робіт відбуваються без відключень споживачів, – зазначає директор про масштабну реконструкцію ключового об'єкта об'єднаної енергетичної системи України, що живить селище Маневичі та частину колишнього Маневицького району. Вартість усього обсягу робіт складає майже 16 млн грн.

Коли негода – випробування для електрообладнання

Якщо погодні умови не дозволяють працювати у запланований час, то відключення переносять. Зазвичай у графіках вказують максимальний час відключення – з 8:00 до 17:00. Але якщо бригада завершила роботу о 14:45, то щоб повернути споживачам світло,  не чекають зазначених 17:00.  

Звичайно, бувають й аварійні знеструмлення, особливо у літній грозовий період, коли пошкоджуються електромережі, завдаючи збитків компанії,  а споживачі залишаються без світла. На жаль, негода непідвладна енергетикам, таких форс-мажорів не уникнути.

– Під час негоди більшість аварійних знеструмлень виникає саме через падіння дерев або гілок на лінії електропередачі. Якщо гілки на вашій улюбленій яблуні наблизилися до лінії 0,4 кВ ближче як на один метр або дерево порівнялося з повітряним лініями електропередачі, потрібно його обрізати, щоб уникнути коротких замикань та відключень, – розповідає Богдан Сухнацький, що  згідно із правилами охорони електричних мереж, власники земельних ділянок мають обрізати зелені насадження, які ростуть на їхніх ділянках. Варто пам'ятати, що вросле в лінію дерево – не лише потенційне вимкнення під час негоди, а й небезпека для людей, яка може привести до смертельного враження струмом.

Планові відключення – це не забаганка працівників «Волиньобленерго».  Якщо на який час залишилися без електропостачання, просимо із розумінням поставитися до ремонтних робіт. У підсумку волиняни отримають надійні джерела живлення, що стабільно забезпечуватимуть їхні домівки електроенергією.

 

 

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"