Як навчити свою дитину електробезпеки

05.11.2021

Один із найважливіших пріоритетів батьків – захистити своїх дітей. А один із способів зробити це – навчити їх безпечному використанню електроенергії у власному домі.

Як навчити свою дитину електробезпеки

Ми всі пам'ятаємо, яким захопливим був світ у дитинстві. Усе було пригодою – чи то хованки в підвалі, чи то катання на велосипедах. Проте дітям складно відчути різницю між безпечним і небезпечним. Часто розетки виглядають як кумедні місця для розміщення дрібниць, трансформатори є хорошими схованками, а в розетках є веселі вимикачі. Тому вкрай важливо навчити своїх дітей безпечному поводженню.

Почніть рано

Що раніше ви почнете розповідати своїй дитині, як бути в безпеці, то краще вона збереже цю інформацію і зможе розпізнати небезпечну ситуацію.

Розповідайте і показуйте

Проведіть екскурсію домом: вкажіть на електричні розетки, шнури живлення, електричний щиток і поясніть заходи безпеки. Наприклад, розкажіть дитині, що небезпечно встромляти речі в розетку або тягнути за шнур живлення. Можна навчати електричної безпеки інтерактивно – вийдіть надвір і розповісте, як безпечно поводитися  поблизу лінії електропередачі чи трансформатора.

Зробіть інформацію цікавою

В інтернеті багато веселих уроків безпеки. Приміром, подивіться відео на YouTube із дитиною. Використання інформаційних замальовок або книг – теж хороший спосіб зацікавити дитину темою електробезпеки та допомогти дізнатися про неї.

Хай який буде ваш метод навчання, головне – щоб дитина знала, як розпізнавати ризики.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"