Індивідуальне погодження дозволеної потужності: пояснення для побутових споживачів

08.11.2021

«Волиньобленерго» надіслало усім побутовим споживачам повідомлення із проханням щодо погодження дозволеної (договірної) потужності. Таке інформування клієнтів відбувається відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (№475 від 17.03.2021 р.).

 Індивідуальне погодження дозволеної потужності: пояснення для побутових споживачів

То що таке дозволена потужність і що робити, коли ви отримаєте лист з повідомлення про погодження потужності, у короткому поясненні.

Дозволена (договірна) потужність ‒ це максимальна величина потужності, дозволена для використання споживачем у будь-який час (одномоментно) в його помешканні відповідно до умов договору про розподіл (передачу) електричної енергії.

Як дізнатися, яка в квартирі чи приватному будинку дозволена потужність?

У договорі споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Величина дозволеної (договірної) потужності зазначається, виходячи з проектної документації електрозабезпечення об'єкта.

Як встановлюється потужність за об'єктом споживача?

Дозволена до використання потужність встановлюється проектною документацією (технічними умовами), згідно з якою відбувається приєднання до мереж. Тобто під час підключення квартири будинку до електропостачання. Якщо такої документації немає, для побутових споживачів встановлюється дозволена до використання потужність на рівні не менш як 3 кВт (відповідно до вимог постанови НКРЕКП № 475 від 17.03.2021 р.).

Зауважте, технічна можливість забезпечення 5 кВт дозволеної потужності у багатоквартирному будинку можлива за результатом погодження з боку балансоутримувача (управителя) та оператора системи розподілу пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж.

Що робити після отримання повідомлення?

Якщо у повідомленні дозволена потужність співпадає з потужністю у вашій технічній документації, споживачеві робити нічого не потрібно. За відсутності заперечень до встановленої потужності протягом місяця зазначена дозволена потужність вважатиметься прийнятою.

Якщо в технічній документації вказана інша величина потужності або в разі незгоди із зазначеною величною потужності за вашим об'єктом, просимо протягом місяця подати до філії, яка вас обслуговує, письмові обґрунтування іншої величини потужності.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"