До уваги бюджетних організацій Волинської області щодо ризику залишитися без електропостачання!

10.12.2021

З огляду на те, що з 1 січня 2022 року завершується термін дії договорів із постачальниками електричної енергії, які були укладені бюджетними організаціями, ПрАТ «Волиньобленерго» звертає увагу бюджетних установ та організацій на необхідності своєчасного проведення процедури закупівлі послуг із розподілу електричної енергії, а також постачання електричної енергії на 2022 рік.

До уваги бюджетних організацій Волинської області щодо ризику залишитися без електропостачання!

У разі відсутності договору з електропостачальником, постачання електричної енергії на об'єкти споживача здійснюється на підставі договірних відносин з постачальником «останньої надії» протягом періоду, що не перевищує 90 днів.

Однак станом на 10 грудня 2021 року постачальник «останньої надії» на 2022 рік ще не визначений відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів, що ставить під загрозу безперебійне електропостачання бюджетним організаціям. Таким чином, якщо бюджетні установи не оберуть електропостачальника з 1 січня 2022 року і не укладуть з ним договір, ПрАТ «Волиньобленерго» як оператор системи розподілу, згідно з вимогами законодавства, буде змушене припинити електропостачання таким споживам.

З огляду на викладене вище, наголошуємо представникам бюджетних установ та організацій про необхідність у терміновому порядку провести необхідні тендерні процедури із закупівлі електроенергії, укласти договори на електропостачання і звернутися до своїх електропостачальників, аби вони, згідно з законодавчими вимогами, повідомили про укладання договорів оператору системи розподілу ПрАТ «Волиньобленерго». Саме ці дії гарантують безперебійне електропостачання бюджетним організаціям.

Крім того, нагадуємо, що бюджетні установи, організації та комунальні підприємства, які здійснюють закупівлю електричної енергії відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», самостійно визначають спосіб оплати послуг з розподілу електричної енергії:

– через електропостачальника з наступним переведенням цієї оплати електропостачальником оператору системи або

– напряму з оператором системи.

У разі укладення договору про закупівлю електричної енергії з постачальником «універсальної послуги» ціна на електричну енергію у постачальника «універсальної послуги» вже включає ціну за послуги з розподілу електричної енергії оператора системи розподілу.

У разі обрання споживачем здійснення оплати за надані послуги з розподілу електричної енергії напряму оператору системи розподілу ПрАТ «Волиньобленерго», для можливості укладення договорів про надання послуги з розподілу електричної енергії та для забезпечення безперебійного розподілу електричної енергії пропонуємо завчасно провести переговорну процедуру щодо закупівлі послуг з розподілу електричної енергії на 2022 рік та укласти відповідний договір. Детальна інформація щодо проведення переговорної процедури закупівлі послуг з електричної енергії знаходиться за посиланням https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/zakupivli-za-derzhavni-koshty/.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"