Внутрішньобудинкові мережі: хто відповідає і що робити

26.01.2022

Перехід до ОСББ відкриває чимало додаткових можливостей для співвласників будинку. Проте буває, що маючи повний контроль над будинком, співвласники не до кінця розуміють, навіщо потрібно обслуговувати внутрішньобудинкові мережі. Часто на стан щитових у під'їздах звертають увагу лише тоді, коли вони виходять із ладу. Звідси виникає за питання: хто відповідає за електрику в багатоквартирних будинках?

Внутрішньобудинкові мережі: хто відповідає і що робити

За обслуговування розподільчих щитків, комутаційного обладнання, внутрішньобудинкових мереж (міжповерхові, щитки на сходових майданчиках) відповідають балансоутримувачі та обслуговуючі організації багатоквартирного житлового будинку. Тобто надійність внутрішньобудинкової мережі у компетенції керуючої компанії кожного будинку – ОСББ, комунального підприємства або приватного власника.

Нагадаємо, у власності «Волиньобленерго» є трансформаторні підстанції та лінії електропередач. Межі відповідальності оператора системи розподілу визначені на кінцевих кабельних наконечниках в загальнобудинкових електрощитових багатоповерхівок.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"