Що буде за недопуск контролера

09.02.2022

Як правило, тим, хто споживає електроенергію через прилад обліку, приховувати нічого. Та й з доступом до лічильника, який знаходиться поза помешканням, проблем немає. Складнощі виникають з тими, які знаходяться в квартирі або будинку – господарі не завжди пропускають до них фахівців компанії.

Що буде за недопуск контролера

Нагадаємо, що згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії, «споживач зобов'язаний забезпечувати доступ представникам оператора системи (після пред'явлення ними службових посвідчень) до об'єкта споживача для проведення технічної перевірки засобу комерційного обліку, електроустановок та електропроводки, вимірювання показників якості електричної енергії, контролю за рівнем споживання електричної енергії».

Крім цього, оператор має право припинити повністю або частково постачання електричної енергії споживачу в разі недопущення його представників до приладу обліку.

Попри те, що ви щомісяця самостійно та вчасно передаєте покази, контролер має проводити контрольний огляд не рідше як один раз на шість місяців. Обов'язок клієнта – забезпечити йому доступ до електролічильника.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"