Що означає поняття «захищений споживач» і порядок набуття цього статусу

Опубліковано 18.11.2022

У зв'язку із виникненням дефіциту електричної енергії та з метою збереження балансу у роботі енергосистеми України через пошкодження об'єктів енергетичної інфраструктури та зниження температури навколишнього середовища НЕК «Укренерго» при погодженні з Міністерством енергетики України, у разі необхідності, запроваджує графіки обмеження споживання електричної енергії (ГОЕ), графіки обмеження електричної потужності (ГОП), графіки аварійного (ГАВ) та погодинного (ГПВ) вимкнення електричної енергії.

Що означає поняття «захищений споживач» і порядок набуття цього статусу

У зв'язку із застосуванням таких графіків на адресу ПрАТ «Волиньобленерго» щоденно надходить велика кількість листів-повідомлень від споживачів про те, що вони є частиною важливої інфраструктури області та забезпечують постачання значної частини соціальнозначущих товарів для населення, а через обмеження електропостачання порушуються технологічні процеси їх виробництв.

Звертаємо вашу увагу, що графіки розроблені ПрАТ «Волиньобленерго» відповідно до вимог Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання, затвердженої Наказом від 23.11.2006 р. № 456 Міністерство палива та енергетики України (зі змінами внесеними Наказом Міністерства енергетики № 52 від 14.02.2022 р.) (далі – інструкція).

Зазначена Інструкція передбачає поділ споживачів лише за категоріями надійності електропостачання.

Одночасно в чинному законодавстві є поняття «захищений споживач». Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» захищеним є споживач електричної енергії, до якого застосовується особливий режим відключення та/або обмеження електропостачання для запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру.

Перелік захищених споживачів затверджується Кабінетом Міністрів України, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міненерго та доводиться до відома електропостачальників, оператора системи розподілу, оператора системи передачі, які розміщують на своїх офіційних веб-сайтах перелік захищених споживачів, приєднаних до системи розподілу та систем передачі (п. 6 Порядку забезпечення постачання електричної енергії захищеним споживачам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018р. № 1209 (із наступними змінами)).

Просимо об'єкти критичної інфраструктури області та підприємства і організації, які в цей нелегкий для країни час здійснюють свою діяльність задля забезпечення населення Волинської області та України в цілому важливими товарами соціального значення врахувати цю інформацію.

Детальніше про порядок набуття статусу «захищений споживач».

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"

04.12.22 - Чому одна й та сама адреса дублюється в усіх часових проміжках у графіках стабілізаційних вимкнень?
04.12.22 - Графіки стабілізаційних вимкнень електроенергії на 5 грудня
03.12.22 - Графіки стабілізаційних вимкнень електроенергії на 4 грудня
03.12.22 - Терміни передачі показів електролічильника за листопад продовжено до 5-го грудня
03.12.22 - Графіки стабілізаційних вимкнень електроенергії на 3 грудня
01.12.22 - Графіки стабілізаційних вимкнень електроенергії на 2 грудня
30.11.22 - Графіки стабілізаційних вимкнень електроенергії на 1 грудня
30.11.22 - 21 грудня проведуть зимові режимні виміри навантажень
30.11.22 - Графіки погодинного відключення електроенергії на 30 листопада
29.11.22 - Ситуація із електропостачанням Волині станом на ранок 28 листопада
28.11.22 - Ситуація із електропостачанням Волині станом на ранок 28 листопада
26.11.22 - В неділю 27 листопада з 14:00 до 16:00 буде планово знеструмлено значну частину Луцька
26.11.22 - Ситуація із електропостачанням Волині станом на 11:00 26 листопада